ESKİŞEHİR OTO EKSPERTİZ ÖNERİLERİ ESKİŞEHİR OTO'DA

Eskişehir Oto Ekspertiz Öneri

Eskişehir Oto ekspertiz, Eskişehir Oto ekspertiz önerileri, oto ekspertiz tavsiye, oto ekspertiz fiyatları ve Eskişehir Oto ekspertiz raporu, detaylı oto ekspertiz hizmetleri veren firmalar hakkında herşey Eskişehir Oto'da.

Araç satın alma ve araç satma işlemleri belli kurallara göre yapılır. Her ne kadar yazılı bir kriter olmasa da, özellikle taşıtın her alandaki son durumunu görmek için onu ekspertize sokmak büyük bir önem arz eder. İkinci el araç piyasasında uzman olan kişilerin çalıştığı bu servislere gitmek adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Eskişehir oto ekspertiz öneri olarak farklı birçok işletme Eskisehiroto.net sayfasındaki iletişim bilgileri ile sizlere sunulmaktadır.

 

Eskişehir Oto Fren Testi

Eskişehir oto ekspertiz öneri çerçevesinde en iyi firmayı seçerek farklı birçok işlemin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bunların başında fren testi gelir ve şu şekilde gerçekleştirilir;

Aracın tüm tekerleklerine uygulanan bir test olarak dikkat çeker. Fren kuvvetinin ölçümü bu anlamda büyük bir önem taşır. Katkı payı, frenleme konusunda ortaya çıkmış olan şiddetin sonrasında belli olur. Pedalın kuvveti, uzman olan ekspertiz tarafından hesaplanmaktadır. ABS için de aynı işlemler uygulanır.

Tüm bunların ardından rapor sonuçlanır. Böylelikle aracın frenlerinin nasıl olduğunu anlamak mümkündür.

 

Eskişehir Oto Ekspertiz Süspansiyon Testi

Ekspertizlerin yapmış olduğu bir diğer işlemdir. Aşamaları ise şöyledir;

İlk olarak aracın sahip olduğu tekerleklerdeki en az tutunma kuvveti ortaya çıkarılır. Bunun için belli bir hesaplama yapılır. Aynı zamanda frekans verileri de söz konusudur. Aracın ağırlığı, süspansiyon testlerinin içinde önem arz eder. Bunun ölçümü tamamlanır. Tekerler ise her biri ayrı olacak şekilde ağırlık hesaplamasından geçirilmektedir. En son sürece baktığımız zaman bunun adının Eusama standartları olduğunu görmekteyiz.

Bu şekilde test tamamlanmış olur.

 

Eskişehir Oto Ekspertiz Cihazları

Eskişehir oto ekspertiz öneri sonrasında firmaların kullanmış olduğu birden çok cihazın olduğunu hemen ifade etmek lazım. Bunların içinde;

Yanal kayma testi aygıtı Yönetim kontrol paneli Süspansiyon üzerinde test yapan cihaz Akünün ölçülmesi için tercih edilen aygıt Arıza tespit cihazı Dinamometre Boya kalınlığı ölçüm cihazı yer almaktadır.

Firmaların hem hizmetlerini hem de belirlemiş oldukları fiyatı karşılaştırarak başarılı bir seçim yapabilirsiniz.