ARAÇ ALMADAN ÖNCE İLK ADRES ESKİŞEHİR OTO EKSPERTİZ FİRMALARI

Oto Ekspertiz Eskişehir

Eskişehir oto ekspertiz hizmeti veren firmaların telefon numaralarına, detaylı firma bilgilerine ve Eskişehir ekspertiz fiyatlarına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Araç alım ve satım işlemlerinde yapılması gereken işlemlerden birisi taşıtın profesyonel bir biçimde kontrol edilmesidir. Bunun uzman kişiler tarafından yapılması büyük önem arz eder. Tüm bu süreç ekspertiz olarak tanımlanır. Eskişehir içinde hangi firmayı tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, sayfamıza göz atarak Eskişehir oto ekspertiz işletmelerini yapan firmaları hemen karşılaştırabilir ve bunların arasından dilediğiniz gibi seçim işleminizi gerçekleştirebilirisiniz.

 

Eskişehir Oto Ekspertiz Firmaları

Eskişehir oto ekspertiz tarafından yapılacak olan işlemler; özellikle araç satımı sırasında gerçekleştirilmesi gereken bir süreçtir. Her ne kadar yazılı ve sözlü bir biçimde satış yapacak kişi aracını tanımlamış olsa da, görünmeyen bazı problemler olabilir. Bunların tümünün ortaya çıkarılması gerekmektedir. Yeni alınacak bir taşıtta sorun olması rahatsız edici bir durumdur. Bundan dolayı bir nevi aracın röntgeni çekilir ve durum analizi yapılır. Eskişehir oto ekspertiz firmaları tüm bu işlemleri belli bir ücret çerçevesinde, sırayla yerine getirmektedir.

 

Süspansiyon Testi Eskişehir Oto Ekspertiz Tavsiye

Oto ekspertiz tavsiye olarak önerilebilecek birçok farklı işletme söz konusudur. Bunlar, her daim araçlara süspansiyon testlerini uygulamaktadırlar. Bunun için 5 farklı aşama söz konusudur. Tekerleklerin minimum olarak tanımlanmış tutunma kuvvetleri hesaplanır. Buna ek olarak frekans bilgileri de büyük bir önem taşır. Aynı zamanda aracın ağırlığı uzman tarafından ölçülmektedir. Tekerleklerin ayrı ayrı olarak ağırlıklarının hesaplanması bir diğer işlem olarak dikkat çekmektedir. Son olarak Eusama standartları göz önünde bulundurulur. Bu test de önemlidir.

 

Eskişehir Oto Ekspertsiz Fren Testi

Oto ekspertiz merkezi tarafından fren testi şu şekilde gerçekleştirilir; maksimum olarak 4 tekerin fren kuvvetlerinin ölçümü yerine yapılır. Ortaya çıkan frenleme şiddeti baz alınarak katkı payının ne olduğuna bakılır. Abs öncesinde de frenlerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Pedal kuvvetinin hesaplanması ise genellikle isteğe bağlı bir işlemdir. Bütün bunların başarılı bir biçimde tamamlanmasının ardından işlemler sona erer ve ortaya bir rapor çıkar. Araç satın alma işlemleri sırasında ilgili evrak, taşıtın ne gibi sorunlarının olduğunu göstermesi açısından mühimdir. Oto ekspertiz öneri anlamında çok sayıda profesyonel işletme bu hizmeti oldukça başarılı şekilde vermektedir.